Święto przewodników i ratowników górskich

Święto przewodników i ratowników górskich

W wielu wywiadach czy publikacjach sami przewodnicy i ratownicy górscy dzień 10 sierpnia określają jako święto turystów. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta - możliwość świętowania mają dopiero po zakończeniu sezonu! A dla uhonorowania patrona, organizowanych jest wiele ciekawych wypraw, prowadzonych przez najlepszych przewodników!

Dzisiaj obchodzimy imieniny Wawrzyńca – patrona przewodników i ratowników górskich.

 

Wybierając na wycieczki górskie, przede wszystkim oczekujemy, że dadzą nam one wyciszenie. Zwalniamy tempo, choć na chwilę uwalniając się od pracy, życia w biegu, codziennych obowiązków czy oczekiwań.

Zmierzając na szczyt przy towarzyszącym wysiłku fizycznym analizujemy swoje codzienne cele, które sprawiają większe, czy mniejsze trudności. W górach zauważamy rzeczy niewidoczne na co dzień, zauważamy piękno otaczającego nas świata. Przyroda uwalnia w nas myśli dotąd stłamszone, a każdy zdobyty szczyt przypomina, że tylko kroczenie naprzód doprowadzi nas do wytyczonego celu.


Góry potrafią zaskakiwać!

Flora, fauna, wschód czy zachód słońca, za każdym razem inny i zachwycający. Uwieczniając te obrazy natury jesteśmy w stanie w każdej chwili przywołać wspomnienia i odpocząć nawet, gdy będziemy już daleko.

Jednak pamiętajmy również, że to piękno potrafi być też nieprzewidywalne. Nagłe załamanie pogody, brak odpowiedniego przygotowania, sprzętu czy umiejętności przyczynić się może do nie lada kłopotów!

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i największe doznania, warto skorzystać z usług przewodnika górskiego, szczególnie gdy wybieramy trudniejsze szlaki. Niejednokrotnie, pewni swojej kondycji fizycznej, wkraczamy na bardziej wymagające trasy, na których nasze doświadczenie okazuje się niewystarczające.

Właśnie dla nas przewodnicy i ratownicy górscy co roku pokonują setki kilometrów szlaków, udrażniając je oraz rozpoznając tereny poza nimi. Szkolą się z pierwszej pomocy, badają tajniki survivalu by mieć pewność, że w 100% poradzą sobie w każdej sytuacji. Ich praca to misja czuwania nad naszym bezpieczeństwem nie narażając przy tym siebie.


Praca, której się podjęli, to przede wszystkim pasja.

Tak mówi Agnieszka Sawicka, jedna z naszych Partnerek. Góry to jej życie. Ich bliskość daje jej najwyższy poziom satysfakcji i spełnienia. Spędza tam każdą możliwą chwilę: zarówno zawodowo jak i prywatnie. Związała z nimi wszystkie zainteresowania: uprawia wspinaczkę, taternictwo jaskiniowe oraz wycieczki rowerowe. Postanowiła też zgłębić tajniki fotografii. We wszystkich ofertach umieściła zdjęcia swojego autorstwa!

Planując urlopowe lub weekendowe wycieczki górskie zacznijmy od dogłębnej analizy trasy i swoich umiejętności, doboru sprzętu oraz bardzo dokładnie sprawdźmy pogodę. Jeśli nawet w jednym z tych punktów mamy choć cień wątpliwości - poszukajmy przewodnika.

Są to ludzie bardzo otwarci, specjaliści, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem oraz najlepiej zadbają o bezpieczeństwo nasze i naszych bliskich.

Dzięki temu ratownicy górscy pozostaną na miejscu, w swojej bazie.

W naszym serwisie możesz zakupić voucher dla siebie lub bliskiej osoby jako prezent.

E-voucher wysyłamy natychmiast po zakupie 24/h 7 dni w tygodniu.

Można również zamówić elegancki drukowany voucher Pocztą, kurierem lub do paczkomatu.

Lot paralotnią w tandemie

(6)

od 200 zł

Góra Żar, Góra Skrzyczne

Floating dla dwojga 60min

(0)

180 zł

Tychy żorska 61

Sesja AKT dla par

(0)

400 zł

Sosnowiec modrzejowska 16

Bezkrwawe Łowy - polowanie z aparatem fotograficznym lub kamerą

(0)

549 zł

Polska, Warszawa, Łódź, Wyszków, Miłakowo

Abyś odkrył przygodę swoich marzeń używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w naszej polityce plików cookie