Jak korzystać z zimy mimo zamkniętych stoków?

Jak korzystać z zimy mimo zamkniętych stoków?

Zima w tym roku nam dopisuje. Jest dokładnie taka, jak powinna być, czyli zimna, i co najważniejsze biała. Gęsty, puszysty śnieg sypie z nieba, przykrywając wszystko białym płaszczem. Można powiedzieć, że to idealne warunki do uprawiania sportów zimowych. Niejeden fan narciarstwa czy snowboardu uznałby, że to jedna z najlepszych zim od dawna, gdyby nie... zamknięte stoki. Ale czy to oznacza koniec atrakcji na śniegu? Otóż nie!

Są też inne sposoby, aby w pełni korzystać z zimy i aktywności na świeżym powietrzu.
Oto nasze propozycje:

1. Skitury. Nasz numer 1 na tę zimę!

Skitury to forma turystyki narciarskiej. W Polsce popularność zaczęła zdobywać w ostatnich 10-20 latach, ale tej zimy bez wątpienia świeci swój tryumf. Na czym polega jej zaleta? Narty skiturowe łączą w sobie cechy nart biegowych oraz zjazdowych, dzięki czemu dostosowane są zarówno do zajazdów, jak i pochodzenia pod górę. Ponieważ można dostać się na nich praktycznie wszędzie, nie ma potrzeby korzystania z wyciągów. Co więcej, pozwalają także na zjazdy poza specjalnie wyznaczonymi stokami. I właśnie za tę niezależność cenią je skiturowcy. Brzmi fantastyczni prawda?

Skitury - OTOPrzygoda

  1. Trekking

Zimowe wypady w góry zdecydowanie różnią się od tych w cieplejsze pory roku. To szczególnie wyjątkowe doświadczenie, kiedy można podziwiać góry w ich najsurowszej postaci. Oczywiście, wymaga to odpowiedniego przygotowania i świadomości czekającego dużo większego wysiłku – przedzierania przez śnieg, czy zmierzenia z nieprzewidywalną pogodą. Przy wytyczaniu trasy warto pamiętać, że zimą część szlaków jest niedostępna dla turystów. Także, z uwagi na krótsze dni mamy dużo mniej czasu na przejście trasy. Ale odpowiednio ubrani i przygotowani, na szlaku możemy przeżyć niesamowite przygody i poznać góry od zupełnie innej strony. Dzikiej, ale jakże pięknej!

Trekking - OTOPrzygoda

  1. Sanki

Nie ma to jak powrót do dzieciństwa. A kto powiedział, że tylko dzieci mogą zjeżdżać na sankach z górki na pazurki! Na każdą zimową wycieczkę możemy zabrać ze sobą sanki i zamiast schodzić, wystarczy wsiąść na nasz pojazd i pomknąć w dół. Tym samym połączycie chodzenie po górach ze śnieżnym szaleństwem. Kiedy stoki są nieczynne, również tam można udać się po zjazdowe emocje. W wielu miejscach działają wyciągi, które dowiozą saneczkarzy na szczyt. Tam często można znaleźć specjalnie trasy przygotowane dla miłośników sanek, czy nartostrady, które nie prowadzą przez, często strome, stoki narciarskie.

Sanki - OTOPrzygoda


Oczywiście, wszystkim polecamy odnalezienie złotego środka pomiędzy aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu i korzystaniem z pięknej zimy, a zachowaniem reżimu sanitarnego dla naszego wspólnego bezpieczeństwa. 

 

W naszym serwisie możesz zakupić voucher dla siebie lub bliskiej osoby jako prezent.

E-voucher wysyłamy natychmiast po zakupie 24/h 7 dni w tygodniu.

Można również zamówić elegancki drukowany voucher Pocztą, kurierem lub do paczkomatu.

Kulig w Wiśle "SKAŁKA" z biesiadą w chacie góralskiej

(0)

50 zł

Wisła, Dolina Białej Wisełki

Lot paralotnią w tandemie

(5)

od 200 zł

Góra Żar, Góra Skrzyczne

Lot widokowy szybowcem nad Wrocławiem

(0)

200 zł

Lotnisko Szymanów, 51-188 Wrocław 49

Abyś odkrył przygodę swoich marzeń używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w naszej polityce plików cookie