Jak korzystać z zimy mimo zamkniętych stoków?

Jak korzystać z zimy mimo zamkniętych stoków?

Zima w tym roku nam dopisuje. Jest dokładnie taka, jak powinna być, czyli zimna, i co najważniejsze biała. Gęsty, puszysty śnieg sypie z nieba, przykrywając wszystko białym płaszczem. Można powiedzieć, że to idealne warunki do uprawiania sportów zimowych. Niejeden fan narciarstwa czy snowboardu uznałby, że to jedna z najlepszych zim od dawna, gdyby nie... zamknięte stoki. Ale czy to oznacza koniec atrakcji na śniegu? Otóż nie!

Są też inne sposoby, aby w pełni korzystać z zimy i aktywności na świeżym powietrzu.
Oto nasze propozycje:

1. Skitury. Nasz numer 1 na tę zimę!

Skitury to forma turystyki narciarskiej. W Polsce popularność zaczęła zdobywać w ostatnich 10-20 latach, ale tej zimy bez wątpienia świeci swój tryumf. Na czym polega jej zaleta? Narty skiturowe łączą w sobie cechy nart biegowych oraz zjazdowych, dzięki czemu dostosowane są zarówno do zajazdów, jak i pochodzenia pod górę. Ponieważ można dostać się na nich praktycznie wszędzie, nie ma potrzeby korzystania z wyciągów. Co więcej, pozwalają także na zjazdy poza specjalnie wyznaczonymi stokami. I właśnie za tę niezależność cenią je skiturowcy. Brzmi fantastyczni prawda?

Skitury - OTOPrzygoda

  1. Trekking

Zimowe wypady w góry zdecydowanie różnią się od tych w cieplejsze pory roku. To szczególnie wyjątkowe doświadczenie, kiedy można podziwiać góry w ich najsurowszej postaci. Oczywiście, wymaga to odpowiedniego przygotowania i świadomości czekającego dużo większego wysiłku – przedzierania przez śnieg, czy zmierzenia z nieprzewidywalną pogodą. Przy wytyczaniu trasy warto pamiętać, że zimą część szlaków jest niedostępna dla turystów. Także, z uwagi na krótsze dni mamy dużo mniej czasu na przejście trasy. Ale odpowiednio ubrani i przygotowani, na szlaku możemy przeżyć niesamowite przygody i poznać góry od zupełnie innej strony. Dzikiej, ale jakże pięknej!

Trekking - OTOPrzygoda

  1. Sanki

Nie ma to jak powrót do dzieciństwa. A kto powiedział, że tylko dzieci mogą zjeżdżać na sankach z górki na pazurki! Na każdą zimową wycieczkę możemy zabrać ze sobą sanki i zamiast schodzić, wystarczy wsiąść na nasz pojazd i pomknąć w dół. Tym samym połączycie chodzenie po górach ze śnieżnym szaleństwem. Kiedy stoki są nieczynne, również tam można udać się po zjazdowe emocje. W wielu miejscach działają wyciągi, które dowiozą saneczkarzy na szczyt. Tam często można znaleźć specjalnie trasy przygotowane dla miłośników sanek, czy nartostrady, które nie prowadzą przez, często strome, stoki narciarskie.

Sanki - OTOPrzygoda


Oczywiście, wszystkim polecamy odnalezienie złotego środka pomiędzy aktywnością fizyczną na świeżym powietrzu i korzystaniem z pięknej zimy, a zachowaniem reżimu sanitarnego dla naszego wspólnego bezpieczeństwa. 

 

W naszym serwisie możesz zakupić voucher dla siebie lub bliskiej osoby jako prezent.

E-voucher wysyłamy natychmiast po zakupie 24/h 7 dni w tygodniu.

Można również zamówić elegancki drukowany voucher Pocztą, kurierem lub do paczkomatu.

Lot paralotnią w tandemie

(6)

od 200 zł

Góra Żar, Góra Skrzyczne

Sesja AKT dla par

(0)

400 zł

Sosnowiec modrzejowska 16

Floating dla dwojga 60min

(0)

180 zł

Tychy żorska 61

Weekend off road & SPA

(0)

2091 zł

Autodrom4x4, Włościejewki

Abyś odkrył przygodę swoich marzeń używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w naszej polityce plików cookie