Dzień Pozytywnie Zakręconych

Dzień Pozytywnie Zakręconych

„Myśl pozytywnie. Im bardziej jesteś optymistyczny, tym bardziej będziesz pewny siebie” (Brian Tracy)

Ta myśl powinna towarzyszyć nam każdego dnia – bez różnicy na miejsce w którym się znajdujemy, na humor, jaki od rana nam towarzyszy (zawsze możesz go przekuć na pozytyw), na towarzystwo, czas...po prostu – pozytywne myślenie. Jak wielu z nas brakuje pewności siebie – nie zrobimy czegoś, o czym marzyliśmy od bardzo dawna, bo nie mamy śmiałości, bo mimo że bardzo chcielibyśmy, to jednak pewność siebie jest czymś – wydawałoby się - dla nas nieosiągalnym. Marzymy o rzeczach, których chcielibyśmy choć raz spróbować, ale ten brak pewności siebie tworzy wokół nas kokon, który ciężko przebić. Jasne, żyjemy w czasach, gdzie próba pozytywnego myślenia trafia co rusz na ścianę negatywnych emocji, dołujących informacji. Jednak nie musimy się temu poddawać. Warto choć spróbować wyciszyć się od otaczających nas złych bodźców. Optymizm nie jest dobrem przeznaczonym dla wybrańców. Każdy z nas może go zasmakować. A kto wie, może uda się, że zostanie z nami na całe życie?
Dzień Pozytywnie Zakręconych to taka mała okazja do tego, żeby w końcu przełamać się i zrobić coś, co z początku wydawałoby się czymś szalonym. "Patrząc zawsze przed siebie, myśląc o tym, jak zrobić jeszcze więcej, osiągniesz stan umysłu, w którym nie ma rzeczy niemożliwych." (Henry Ford), a jeśli ktoś chciałby Cię powstrzymać, bo akurat jemu brak jest odwagi, to uśmiechnij się tylko, i bądź w ten jeden dzień pozytywnym wariatem. Na szczęście mimo wszystko jest wielu ludzi, którzy są mega pozytywnie zakręceni – swoimi pasjami potrafią zarażać innych, malując uśmiechy na twarzach ludzi zdawałoby się – ponurych z zawodu. Zdarza się, że podchodzimy do takich osób z rezerwą uważając, że coś jest z nimi nie tak. Bo jak w tak trudnych czasach można wykrzesać z siebie tyle energii, której starcza dodatkowo dla ludzi, z którymi Ci „piękni wariaci” przebywają”? Ale tak już jest, i jest super! Pozytywni nie będą przejmować się negatywnym podejściem innych, i nadal będą robić to, co uwielbiają i kochają. To, co sprawia im radość i dzięki czemu ciągle emanują pogodą ducha i radosnym śmiechem.

 

"Nie wzdychaj do księżyca. Sięgnij po niego"
(Federico Moccia)

Zatrzymajmy się na chwilkę i zastanówmy. Czy nie zdarzało się nam – a może i zdarza się nadal - patrząc w gwiazdy marzyć o tym, co by było, gdyby…
...wsiąść do sportowego wozu - bo jako dziecko oglądaliśmy „Bullit” czy „Szybkich i wściekłych” – i z dziką rozkoszą oraz szerokim uśmiechem na twarzy manewrując kierownicą, pedałami i manetkami biegów wprowadzać auto w poślizgi, drift, albo po prostu mknąc przed siebie patrząc z radością, jak wskazówka prędkościomierza swoją własną drogą mknie po tarczy w prawo.

Zobacz pozytywnie zakręcone przygody za kierownicą.

 

...wzlecieć w niebo, bo kiedyś porwała nas „Odyseja kosmiczna” czy „Top gun” i także chcielibyśmy – jeśli nie w kosmos – to chociaż wzbić się w powietrze i „poczuć wiatr we włosach” szybując paralotnią, dosłownie mieć powietrze i wielką przestrzeń na wyciągnięcie ręki. Ale jeśli siedzi w nas pozytywnie zakręcona, ale spokojniejsza nieco dusza, to polecieć balonem w bezpiecznym koszu.

Zobacz pozytywnie zakręcone przygody w powietrzu.

 

...przypominając sobie, jak wielkimi oczami i z zapartym tchem obserwowaliśmy bohaterów „Dzikiej rzeki” czy „Allana Quatermain’a” pokonujących rwące tonie rzek pontonami czy małymi łodziami myśląc, jak to możliwe – na tak wzburzonych wodach? Czy dałbym/dałabym radę zrobić to samo? Nie spróbujesz – nie dowiesz się. A masz na wyciągnięcie ręki spływ pontonem czy kajakiem, umożliwiające pokonywanie rwących nurtów rzek.

Zobacz pozytywnie zakręcone przygody na wodzie.

 

...wskoczyć na grzbiet konia, bo zachwyciły nas sceny z „Zaklinacza koni” czy westernów z aktorami gnającymi na koniach lub pana Zagłoby z przyjaciółmi jadącymi zaprzęgiem z saniami, z podziwem patrząc na więź człowieka z tymi majestatycznymi zwierzętami? Nic prostszego. Możesz to wszystko sprawdzić. Jeśli lubisz kuligi – proszę bardzo. Wolisz jednak poczuć bliskość konia, ale nigdy nie jeździłaś/eś konno? Nauka jeździectwa jest jak najbardziej dla Ciebie. Oczywiście jeśli mieliście do czynienia z konikami – zapraszamy na jazdę indywidualną. A i łucznictwo konne się znajdzie dla tych, którzy czują w sobie indiański zew.

Zobacz pozytywnie zakręcone przygody z koniem.

 

„Jednym z największych odkryć, jakie uczynił człowiek,
i jedną z największych dla niego niespodzianek jest odkrycie,
że może on uczynić to, o czym ze strachem sądził, że nie potrafi uczynić”
(Henry Ford)

Powiesz, że to wszystko to już nie dla Ciebie? Że „młode dni” już minęły, i nie jesteś w stanie wykrzesać z siebie szalonego, pozytywnego zakręcenia, powołując się na słowa Pearl Sydenstricker Buck: "Młodzi nie mają wystarczającej rozwagi i dlatego wyznaczają sobie niemożliwe cele - i osiągają je, pokolenie za pokoleniem"? I w związku z tym szalone pomysły lepiej zostawić młodym? No to może warto zerknąć na słowa Lucy Maud Montgomery, która mówi, że „Nikt nie jest za stary na marzenia. Tak jak marzenia nigdy się nie starzeją"? Przecież nie jest ważne, ile masz lat, ale na ile się czujesz. Pozytywnie zakręceni potrafią po 90 urodzinach skakać na spadochronie czy śmigać sportowymi autami. Jeśli tylko czujesz się na siłach – nie ważne ile masz lat – spróbuj się pozytywnie nakręcić do Przygody. A może Twoje życie zmieni się na lepsze?

W naszym serwisie możesz zakupić voucher dla siebie lub bliskiej osoby jako prezent.

E-voucher wysyłamy natychmiast po zakupie 24/h 7 dni w tygodniu.

Można również zamówić elegancki drukowany voucher Pocztą, kurierem lub do paczkomatu.

Lot paralotnią w tandemie

(6)

od 200 zł

Góra Żar, Góra Skrzyczne

Sesja AKT dla par

(0)

400 zł

Sosnowiec modrzejowska 16

Floating dla dwojga 60min

(0)

180 zł

Tychy żorska 61

Weekend off road & SPA

(0)

2091 zł

Autodrom4x4, Włościejewki

Abyś odkrył przygodę swoich marzeń używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w naszej polityce plików cookie