Dzień pracoholików

Dzień pracoholików

Nie świętujemy dzisiejszego dnia, ale chcemy zwrócić uwagę na ten często pojawiający się w dzisiejszych czasach problem. Pracoholizm jest rodzajem uzależnienia psychicznego, stopniowo wyniszczającego człowieka fizycznie i psychicznie. Można przy tym zaobserwować całą gamę symptomów: od typowych objawów nadmiaru stresu, takich jak bóle głowy czy stawów, po kłopoty ze snem, aż po całkowite wyobcowanie z życia rodzinnego!

Najczęstsza przypadłość XXI wieku.

 

Ciągła potrzeba pracy uniemożliwia wygospodarowanie czasu na odpoczynek, relaks, a nawet codzienne spędzanie czasu z najbliższymi. Często powoduje narastającą frustrację odbijającą się na współpracownikach, podwładnych i domownikach. Zaniedbywana jest nie tylko sfera kontaktów społecznych chorego, ale również i on sam. Nadmierne kłótnie domowe, porzucenie hobby czy nawet własnej higieny osobistej, to często pierwsze objawy, potocznie nazywanego, fanatyzmu pracy.

Wbrew powszechnej opinii, pracoholik nie jest synonimem dobrego pracownika. To, że myślami jest cały czas w pracy nie oznacza, że efektywnie lub faktycznie ciągle pracuje. Z upływem czasu, popadając w coraz większy marazm, drastycznie spada jego kreatywność, spontaniczność oraz samoocena. Przestają interesować go efekty pracy, a skupia się jedynie na samej wykonywanej czynności, co nie sprzyja motywacji ani wydajności. Praca dla samej pracy wzbudza wiele konfliktów w zespole, z którym chory nie potrafi dojść do porozumienia, popełniając coraz więcej podstawowych błędów oraz źle znosząc krytykę.

Walka z uzależnieniem od pracy jest wyjątkowo trudna, nie oznacza to jednak, że pomoc nie jest możliwa. Po odpowiedniej terapii pracoholik jest w stanie ograniczyć ilość czasu spędzanego w pracy, istotnie zwiększając przy tym swoją wydajność i komfort życia osobistego.


Bądź jeszcze lepszą wersją siebie!


Otoprzygoda.pl współpracuje z Miłoszem Krusińskim – certyfikowanym hipnoterapeutą. Jego misją jest pomaganie ludziom w uwalnianiu się od blokad i ograniczeń na poziomie podświadomym oraz w lepszym, pozytywnym wykorzystaniu ich wewnętrznego potencjału. Hipnoza pozwala na głębokie rozluźnienie ciała i umysłu.

Jeśli czujesz, że masz problem z nadmiernym stresem, blokuje Cię on w różnych sytuacjach życiowych, możliwe, że negatywnie wpływa na Twój rozwój i funkcjonowanie w środowisku pracy, nie czekaj! Z hipnozą możesz nauczyć się kontrolować emocje i na poziomie podświadomym dotrzeć do prawdziwych przyczyn chronicznego stresu oraz pozbyć się ich tak by zacząć lepsze życie.

 

W naszym serwisie możesz zakupić voucher dla siebie lub bliskiej osoby jako prezent.

E-voucher wysyłamy natychmiast po zakupie 24/h 7 dni w tygodniu.

Można również zamówić elegancki drukowany voucher Pocztą, kurierem lub do paczkomatu.

Lot paralotnią w tandemie

(6)

od 200 zł

Góra Żar, Góra Skrzyczne

Sesja AKT dla par

(0)

400 zł

Sosnowiec modrzejowska 16

Floating dla dwojga 60min

(0)

180 zł

Tychy żorska 61

Weekend off road & SPA

(0)

2091 zł

Autodrom4x4, Włościejewki

Abyś odkrył przygodę swoich marzeń używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w naszej polityce plików cookie