Podróże małe i duże: Bieszczady

Podróże małe i duże: Bieszczady

Zapakuj swój plecak dobrymi wspomnieniami. Potrzebne Ci będą wygodne buty i już! Ruszaj przed siebie! Przygoda czeka wszędzie, czai się na Ciebie, wychyla nieśmiało zza rogu. Nie musisz jechać na kraniec świata, w egzotyczne miejsca, ona tu jest. Otwórz oczy szeroko – Polska jest piękna. Ze wschodu na zachód, z północy na południe, każdy zakątek jest niezwykły i chce podzielić się z Tobą swoją historią oraz wyjątkowym nastrojem, którego nie ma nigdzie indziej.

Rusz ze mną w Bieszczady, zew natury wzywa!

https://www.facebook.com/pg/kremenarosustrzyki/photos/?ref=page_internal

Wataho przybywam! Obieram kurs na Ustrzyki Górne, tu ląduję w „KREMENAROSIE” – kultowym schronisku znajdującym się w odległości 5 km od pieszych szlaków Połoniny Caryńskiej. To miejsce jest dla mnie magiczne. Biesy i Czady kuszą niezmiennie od lat. Oddycham pełną piersią i jestem WOLNA. Czuć zapach PRZYGODY…


„Uczesane przez wiatry
Gołe szczyty Połonin
Proszą byś po nich poszedł
Biesom, Czadom się skłonił
Z twarzą mokrą od deszczu
Przeziębnięty, zmęczony
Od złych rzeczy na dole
Jesteś mgłą oddzielony
Tam na dole zostało
Wszystko to co cię męczy
Patrząc z góry wokoło
Świat wydaje się lepszy”
KSU, fragment piosenki “Za mgłą”

Obudź wszystkie zmysły.

Dreptając bieszczadzkimi szlakami nasycisz oko, dookoła tylko przestrzeń i Ty. Góry dają wytchnienie, ukoisz skołatane nerwy, zresetujesz się. Nawet jeśli piekielnie się zmęczysz i zaskoczy Cię ulewa, to gdy, zziębnięty, zmęczony i cały w błocie, zejdziesz w końcu ze szlaku, odwrócisz się i wspomnisz drogę, którą przebyłeś - mimowolnie uśmiechniesz się. Zastrzyk endorfin, uwolniony podczas podróży, poprawi Twoje samopoczucie, obudzi prostą radość życia.

A gdy wrócisz już do cywilizacji, docenisz prozaiczne rzeczy: ciepłą wodę, suche ubranie i zwyczajną, ciepłą herbatę, która nigdy wcześniej nie miała tak nieziemskiego smaku. Żyjąc na co dzień w lesie latarnii i budynków, wśród stepów betonowych prerii chodników i asfaltowych dróg, z ciepłym uczuciem będziesz wspominać wędrówkę szlakami przez Bieszczadzkie lasy i połoniny.

W Bieszczadach oprócz doznań przyrodniczo - krajoznawczych polecam poznać nieco regionalnej historii, kultury i sztuki. Ciekawym miejscem jest miejscowość Cisna w powiecie Leskim, której okolica słynęła kiedyś z sierpniowych Festiwali Sztuk Różnych “Bieszczadzkie Anioły.” Obecnie można przejechać się wąskotorową Bieszczadzką Kolejką Leśną lub pokrzepić ciało i duszę w słynnym barze „Siekierezada,” gdzie dla równowagi królują diabły.

Drewniane rzeźby czortów znajdują się niemal w każdym zakamarku knajpy, a wykonane zostały przez miejscowych artystów, których w okolicy nie brakuje. W blaty stołów powbijane są siekiery, jako symbol pracujących tutaj drwali, ku uciesze których, w głównej mierze, przybytek ten powstał. Siekierezada to miejsce z charakterem, jedyne w swoim rodzaju i przede wszystkim autentyczne. Ma swój wyjątkowy styl: nie usłyszysz tutaj hitów radiowych, rozbrzmiewa za to klasyczny rock. Zajrzyj koniecznie i posmakuj bieszczadzkiego klimatu w czystej postaci.

W naszym serwisie możesz zakupić voucher dla siebie lub bliskiej osoby jako prezent.

E-voucher wysyłamy natychmiast po zakupie 24/h 7 dni w tygodniu.

Można również zamówić elegancki drukowany voucher Pocztą, kurierem lub do paczkomatu.

Bystrzaki na Bystrą!

(0)

600 zł

Tatry Zachodnie

Rysy w Twoim zasięgu!

(0)

800 zł

Tatrzański Park Narodowy

Wyprawa quadami w góry dla 2 osób

(0)

369 zł

Wisła, ul. Ustrońska 33

Abyś odkrył przygodę swoich marzeń używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w naszej polityce plików cookie