Podróże małe i duże: Bieszczady

Podróże małe i duże: Bieszczady

Zapakuj swój plecak dobrymi wspomnieniami. Potrzebne Ci będą wygodne buty i już! Ruszaj przed siebie! Przygoda czeka wszędzie, czai się na Ciebie, wychyla nieśmiało zza rogu. Nie musisz jechać na kraniec świata, w egzotyczne miejsca, ona tu jest. Otwórz oczy szeroko – Polska jest piękna. Ze wschodu na zachód, z północy na południe, każdy zakątek jest niezwykły i chce podzielić się z Tobą swoją historią oraz wyjątkowym nastrojem, którego nie ma nigdzie indziej.

Rusz ze mną w Bieszczady, zew natury wzywa!

https://www.facebook.com/pg/kremenarosustrzyki/photos/?ref=page_internal

Wataho przybywam! Obieram kurs na Ustrzyki Górne, tu ląduję w „KREMENAROSIE” – kultowym schronisku znajdującym się w odległości 5 km od pieszych szlaków Połoniny Caryńskiej. To miejsce jest dla mnie magiczne. Biesy i Czady kuszą niezmiennie od lat. Oddycham pełną piersią i jestem WOLNA. Czuć zapach PRZYGODY…


„Uczesane przez wiatry
Gołe szczyty Połonin
Proszą byś po nich poszedł
Biesom, Czadom się skłonił
Z twarzą mokrą od deszczu
Przeziębnięty, zmęczony
Od złych rzeczy na dole
Jesteś mgłą oddzielony
Tam na dole zostało
Wszystko to co cię męczy
Patrząc z góry wokoło
Świat wydaje się lepszy”
KSU, fragment piosenki “Za mgłą”

Obudź wszystkie zmysły.

Dreptając bieszczadzkimi szlakami nasycisz oko, dookoła tylko przestrzeń i Ty. Góry dają wytchnienie, ukoisz skołatane nerwy, zresetujesz się. Nawet jeśli piekielnie się zmęczysz i zaskoczy Cię ulewa, to gdy, zziębnięty, zmęczony i cały w błocie, zejdziesz w końcu ze szlaku, odwrócisz się i wspomnisz drogę, którą przebyłeś - mimowolnie uśmiechniesz się. Zastrzyk endorfin, uwolniony podczas podróży, poprawi Twoje samopoczucie, obudzi prostą radość życia.

A gdy wrócisz już do cywilizacji, docenisz prozaiczne rzeczy: ciepłą wodę, suche ubranie i zwyczajną, ciepłą herbatę, która nigdy wcześniej nie miała tak nieziemskiego smaku. Żyjąc na co dzień w lesie latarnii i budynków, wśród stepów betonowych prerii chodników i asfaltowych dróg, z ciepłym uczuciem będziesz wspominać wędrówkę szlakami przez Bieszczadzkie lasy i połoniny.

W Bieszczadach oprócz doznań przyrodniczo - krajoznawczych polecam poznać nieco regionalnej historii, kultury i sztuki. Ciekawym miejscem jest miejscowość Cisna w powiecie Leskim, której okolica słynęła kiedyś z sierpniowych Festiwali Sztuk Różnych “Bieszczadzkie Anioły.” Obecnie można przejechać się wąskotorową Bieszczadzką Kolejką Leśną lub pokrzepić ciało i duszę w słynnym barze „Siekierezada,” gdzie dla równowagi królują diabły.

Drewniane rzeźby czortów znajdują się niemal w każdym zakamarku knajpy, a wykonane zostały przez miejscowych artystów, których w okolicy nie brakuje. W blaty stołów powbijane są siekiery, jako symbol pracujących tutaj drwali, ku uciesze których, w głównej mierze, przybytek ten powstał. Siekierezada to miejsce z charakterem, jedyne w swoim rodzaju i przede wszystkim autentyczne. Ma swój wyjątkowy styl: nie usłyszysz tutaj hitów radiowych, rozbrzmiewa za to klasyczny rock. Zajrzyj koniecznie i posmakuj bieszczadzkiego klimatu w czystej postaci.

W naszym serwisie możesz zakupić voucher dla siebie lub bliskiej osoby jako prezent.

E-voucher wysyłamy natychmiast po zakupie 24/h 7 dni w tygodniu.

Można również zamówić elegancki drukowany voucher Pocztą, kurierem lub do paczkomatu.

Lot paralotnią w tandemie

(6)

od 200 zł

Góra Żar, Góra Skrzyczne

Sesja AKT dla par

(0)

400 zł

Sosnowiec modrzejowska 16

Floating dla dwojga 60min

(0)

180 zł

Tychy żorska 61

Weekend off road & SPA

(0)

2091 zł

Autodrom4x4, Włościejewki

Abyś odkrył przygodę swoich marzeń używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w naszej polityce plików cookie