Kopalnia Soli Bochnia - zwiedzamy i nocujemy

Kopalnia Soli Bochnia - zwiedzamy i nocujemy

Żar z nieba się leje… Jeśli tropikalne temperatury to nie twoja bajka, można zejść pod powierzchnię, wstąpić w czeluście Ziemi i zawitać w Kopalni Soli w Bochni. Teraz szybki zjazd windą i ufff w końcu przyjemny chłodek 14-17°C i ten niepowtarzalny zapach powietrza… Zaczynamy podziemną PRZYGODĘ.

Opcji zwiedzania jest kilka:

  • Trasa turystyczna z Podziemną Ekspozycją Multimedialną
  • Trasa Historyczna Wyprawa w Stare Góry
  • Trasa przyrodnicza
  • Śladami kaplic bocheńskich górników

Wybieramy Trasę turystyczną z Podziemną Ekspozycją Multimedialną. Turyści pokonują trasę pieszo, część trasy mogą pokonać kolejką lub przepłynąć łodzią. Oczywiście skorzystliśmy z każdej możliwości, tak więc szliśmy, jechaliśmy i płynęliśmy a to wszystko 250 metrów pod ziemią. Musimy przyznać,że to całkiem ciekawe doznanie, płynąć łódką w podziemnej komorze wypełnionej solanką, która jest najniżej na świecie położoną podziemną komorą. Dookoła egipskie ciemności i tylko flisacka lampka wydobywa piękno solnych skał wyrastających spod tafli solanki.

Unikatową atrakcją bocheńskiej kopalni jest podziemna ekspozycja multimedialna, która pozwala na promowanie kopalni oraz historii powszechnej w niecodzienny sposób. Wycieczka po kopalni ma charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnikom w opowiadaniu o historii kopalni pomagają polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa – mnicha z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni.

Piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze tworzą wyjątkowe, zadziwiające podziemne miasto. Zwiedzanie kopalni kończy się pobytem w największej z komór o nazwie Ważyn, gdzie znajduje się restauracja Ważynek, sklep z pamiątkami, boisko sportowe, plac zabaw dla dzieci. Pobyt w komorze Ważyn to przede wszystkim możliwość przebywania w wyjątkowym mikroklimacie podziemnych wyrobisk. Właściwości podziemnego aerozolu niwelują objawy alergii oraz korzystnie wpływają na poprawę stanu zdrowia osób z chorobami dróg oddechowych. Podziemne boisko sportowe o powierzchni niemal 300 m2 i mini plac zabaw to atrakcje dla tych, którzy preferują aktywne spędzanie czasu wolnego. My oprócz zwiedzania skorzystaliśmy również z pobytu nocnego, powietrze przesiąknięte jodem, cisza i tajemnicza atmosfera, po takiej nocy człowiek czuje się jak nowo narodzony. Polecamy wszystkim, którzy lubią zwiedzać, poznawać nowe, nietypowe miejsca i próbować czegoś innego niż typowy nocleg w ***** hotelu.

W naszym serwisie możesz zakupić voucher dla siebie lub bliskiej osoby jako prezent.

E-voucher wysyłamy natychmiast po zakupie 24/h 7 dni w tygodniu.

Można również zamówić elegancki drukowany voucher Pocztą, kurierem lub do paczkomatu.

Lot paralotnią w tandemie

(6)

od 200 zł

Góra Żar, Góra Skrzyczne

Sesja AKT dla par

(0)

400 zł

Sosnowiec modrzejowska 16

Floating dla dwojga 60min

(0)

180 zł

Tychy żorska 61

Weekend off road & SPA

(0)

2091 zł

Autodrom4x4, Włościejewki

Abyś odkrył przygodę swoich marzeń używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w naszej polityce plików cookie