Kopalnia Soli Bochnia - zwiedzamy i nocujemy

Kopalnia Soli Bochnia - zwiedzamy i nocujemy

Żar z nieba się leje… Jeśli tropikalne temperatury to nie twoja bajka, można zejść pod powierzchnię, wstąpić w czeluście Ziemi i zawitać w Kopalni Soli w Bochni. Teraz szybki zjazd windą i ufff w końcu przyjemny chłodek 14-17°C i ten niepowtarzalny zapach powietrza… Zaczynamy podziemną PRZYGODĘ.

Opcji zwiedzania jest kilka:

  • Trasa turystyczna z Podziemną Ekspozycją Multimedialną
  • Trasa Historyczna Wyprawa w Stare Góry
  • Trasa przyrodnicza
  • Śladami kaplic bocheńskich górników

Wybieramy Trasę turystyczną z Podziemną Ekspozycją Multimedialną. Turyści pokonują trasę pieszo, część trasy mogą pokonać kolejką lub przepłynąć łodzią. Oczywiście skorzystliśmy z każdej możliwości, tak więc szliśmy, jechaliśmy i płynęliśmy a to wszystko 250 metrów pod ziemią. Musimy przyznać,że to całkiem ciekawe doznanie, płynąć łódką w podziemnej komorze wypełnionej solanką, która jest najniżej na świecie położoną podziemną komorą. Dookoła egipskie ciemności i tylko flisacka lampka wydobywa piękno solnych skał wyrastających spod tafli solanki.

Unikatową atrakcją bocheńskiej kopalni jest podziemna ekspozycja multimedialna, która pozwala na promowanie kopalni oraz historii powszechnej w niecodzienny sposób. Wycieczka po kopalni ma charakter podróży w czasie, rozpoczynającej się w czasach Bolesława Wstydliwego i księżnej Kingi. Przewodnikom w opowiadaniu o historii kopalni pomagają polscy królowie, żupnicy genueńscy, a także duch Cystersa – mnicha z którego zakonem wiąże się powstanie kopalni w Bochni.

Piękne wykute w soli kaplice, rzeźby solne oraz narzędzia i urządzenia górnicze tworzą wyjątkowe, zadziwiające podziemne miasto. Zwiedzanie kopalni kończy się pobytem w największej z komór o nazwie Ważyn, gdzie znajduje się restauracja Ważynek, sklep z pamiątkami, boisko sportowe, plac zabaw dla dzieci. Pobyt w komorze Ważyn to przede wszystkim możliwość przebywania w wyjątkowym mikroklimacie podziemnych wyrobisk. Właściwości podziemnego aerozolu niwelują objawy alergii oraz korzystnie wpływają na poprawę stanu zdrowia osób z chorobami dróg oddechowych. Podziemne boisko sportowe o powierzchni niemal 300 m2 i mini plac zabaw to atrakcje dla tych, którzy preferują aktywne spędzanie czasu wolnego. My oprócz zwiedzania skorzystaliśmy również z pobytu nocnego, powietrze przesiąknięte jodem, cisza i tajemnicza atmosfera, po takiej nocy człowiek czuje się jak nowo narodzony. Polecamy wszystkim, którzy lubią zwiedzać, poznawać nowe, nietypowe miejsca i próbować czegoś innego niż typowy nocleg w ***** hotelu.

W naszym serwisie możesz zakupić voucher dla siebie lub bliskiej osoby jako prezent.

E-voucher wysyłamy natychmiast po zakupie 24/h 7 dni w tygodniu.

Można również zamówić elegancki drukowany voucher Pocztą, kurierem lub do paczkomatu.

Masaż gorącymi bryłami soli himalajskiej 1,5 godziny

(0)

199 zł

Warszawa, ul. Lipkowska 6

Abyś odkrył przygodę swoich marzeń używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w naszej polityce plików cookie