Jak aktywnie spędzić jesień cz. 1.

Jak aktywnie spędzić jesień cz. 1.

Jesień już za oknem. Dni robią się krótsze, temperatura leci w dół, częściej pada deszcz. W takich warunkach łatwo przychodzi znana wszystkim jesienna melancholia i rozleniwienie. My jednak nie chcemy, żeby wraz z opadającymi liśćmi opadały siły i chęci na aktywne przygody!

W tym artykule przedstawimy Wam naszym zdaniem najlepsze, tradycyjne sposoby na aktywną jesień na świeżym powietrzu. Kolejny wpis poświęcony będzie bardziej alternatywnym i ekstremalnym propozycjom.

Gotowi? No to zaczynamy!

 

ROWER

Jazda na rowerze ma wiele korzyści. To sport dla każdego, nie wymaga specjalnych umiejętności i kondycji, a wysiłek można dostosowywać do własnych możliwości. Wiecie, że godzina jazdy na rowerze z prędkością 20 km/h pozwala spalić około 500 kalorii?

Na rower możecie wsiąść jadąc do pracy, znajomych, czy po małe zakupy. Tym samym zadbacie o środowisko rezygnując z samochodów, albo też ograniczycie konieczność poruszania się zatłoczoną komunikacją miejską. Rower to także idealna forma wyjazdu na dalsze wycieczki. W Polsce coraz bardziej rozwija się infrastruktura dla rowerzystów, dużo jest dobrze dostosowanych dróg i ścieżek. Planując trasę, warto wybrać taką, która prowadzi przez ciekawe miejsca i oferuje ładne widoki. Dzięki temu będziecie mieli możliwość poznać nawet najbliższą okolicę z innej strony. Wystarczy tylko cieplej się ubrać i w drogę!

Rower - sposób na aktywne spędzanie jesieni - OTOPrzygoda

 

BIEGANIE

Jesień to fantastyczny czas na odkrycie zalet biegania. Zarówno brak upałów, jak i zdecydowanie mniej osób na ścieżkach ułatwią wam rozpoczęcie biegania, jeżeli jeszcze nie mieliście doświadczenia z tym sportem. Jesienią można zacząć budować formę, a włożony wysiłek z pewnością zaprocentuje na wiosnę. Ponadto, jeżeli już teraz spodoba się wam jogging (a szybko zobaczycie efekty w postaci zrzuconych kilogramów) zahartujecie swój organizm i nawet zimą znajdziecie motywacje do ruchu. Bieganie to także sposób na oderwanie się od codzienności – rytmiczny i regularny ruch powala umysłowi odpocząć i zdystansować się od problemów.

Dla tych, którzy chcą rozpocząć przygodę z bieganiem, albo udoskonalić swoją technikę proponujemy Indywidualne lekcje biegania pod okiem trenera.  

Bieganie - sposób na aktywne spędzanie jesieni - OTOPrzygoda

 

TREKKING

Dla wielu osób jesień to zdecydowanie najlepszy moment, żeby wybrać się w góry. Powodów jest kilka: mniej turystów na szlakach; chłodne, orzeźwiające powietrze; czy też zachwycające kolory – w górach bowiem najbardziej widać bogactwo barw i odcieni, jakie jesienią przybierają liście i trawy. Wybierając się na górską wycieczkę warto zawsze pamiętać, że o tej porze warunki atmosferyczne w górach szybko się zmieniają. Jeżeli będziecie przygotowani na różne scenariusze pozostanie Wam tylko czerpać radość z pogody i widoków, bo nawet dobrze znana trasa może odsłonić przed Wami swoje zupełnie inne oblicze.

Jeżeli szukacie ciekawych wycieczek w góry koniecznie sprawdźcie naszą ofertę.

Ruszając na szlak weźcie ze sobą aparat i poszukajcie pięknych kadrów, być może będziecie mieli okazje natrafić na złotą polską jesień. A jeżeli chcecie podszkolić swoje umiejętności fotograficzne, sprawdźcie oferowany przez nas Plener fotograficzny w Sudetach.

Trekking - sposób na aktywne spędzanie jesieni - OTOPrzygoda

 

Pamiętajcie – ruch to zdrowie! A zdrowie jest szczególnie potrzebne teraz, kiedy zwiększa się podatność na infekcje i wirusy, zwłaszcza tego jednego (!). Dodatkowo, podczas aktywności na świeżym powietrzu podnosi się poziom endorfin, dzięki czemu od razu czujemy się lepiej, jesteśmy szczęśliwsi i zrelaksowani. To idealny sposób by nie dać się jesiennej chandrze. Już dzisiaj wyjdźcie z domu żeby pojeździć na rowerze albo pobiegać, a na weekend koniecznie zaplanujcie dłuższą wycieczkę!

Powodzenia!

W naszym serwisie możesz zakupić voucher dla siebie lub bliskiej osoby jako prezent.

E-voucher wysyłamy natychmiast po zakupie 24/h 7 dni w tygodniu.

Można również zamówić elegancki drukowany voucher Pocztą, kurierem lub do paczkomatu.

Lot paralotnią w tandemie

(6)

od 200 zł

Góra Żar, Góra Skrzyczne

Sesja AKT dla par

(0)

400 zł

Sosnowiec modrzejowska 16

Floating dla dwojga 60min

(0)

180 zł

Tychy żorska 61

Weekend off road & SPA

(0)

2091 zł

Autodrom4x4, Włościejewki

Abyś odkrył przygodę swoich marzeń używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w naszej polityce plików cookie