OTO Przygoda

Przejażdżka za kierownicą Lotus 7 na torze wyścigowym

ŻYWIOŁ:
SEZON:
Voucher jest ważny przez 12 m-cy od daty zakupu
DOSTĘPNE TERMINY:
Jazdy odbywają się od maja do końca września w ustalonych wcześniej terminach.

OPIS PRZYGODY:

Zasiądź jako kierowca niezwykłego Lotusa 7 i poczuj się jak prawdziwy kierowca wyścigowy.

Korzenie Lotusa Seven sięgają roku 1957 - to właśnie wtedy zaprojektował go Colin Chapman, założyciel marki. Przez wiele lat był uznawany za ucieleśnienie wizji Lotusa polegającej na oferowaniu imponujących przez zmniejszenie wagi oraz uproszczenie konstrukcji samochodów. W 1973 roku prawa do Lotusa Seven przejęła brytyjska marka Caterham i od tamtej pory tworzy znakomite, dwumiejscowe auta sportowe z otwartym dachem. Wygląd pojazdów nie zmienił się praktycznie wcale, gdyż Caterham pozostaje wierny oryginalnym wartościom Lotusa. Zmieniło się natomiast wszystko to, co odpowiada za świetne osiągi i genialne właściwości jezdne, a więc tak zwane “bebechy”.

Lotus Seven został stworzony do jazdy po torze wyścigowym. Już sam wygląd i konstrukcja przypominają bolid Formuły 1. Caterham 7 to auto wagi piórkowej - waży zaledwie 540 kilogramów. Przy takiej masie już najsłabsza, 80-konna wersja auta jeździ niezwykle żwawo i dynamicznie. Nasz Lotus 7 został natomiast wyposażony w potężną jednostkę o pojemności 2 litrów i mocy aż 240 KM. Tak mocny silnik w połączeniu z niewielką wagą sprawia, że auto przyspiesza do setki w zaledwie 4,7 sekundy. Otwarta konstrukcja powoduje, że podczas jazdy Lotusem 7 poczujesz nie tylko prędkość, lecz także ogromny pęd wiatru. Auto jest niewygodne, ciasne i głośne, aczkolwiek zapewnia genialne emocje na torze. Jest naszym absolutnym ulubieńcem!

Tak jak w przypadku każdego ultralekkiego samochodu, Caterham 7 współpracuje z kierowcą zupełnie inaczej niż duże i mocne auta sportowe. Niewspomagany układ kierowniczy oznacza, iż informacje z kół są błyskawicznie przekazywane z powrotem na dłonie. Umiejscowienie foteli tuż nad tylną osią powoduje, że będziesz mógł błyskawicznie zareagować na każdy ślizg i ruch oraz poczuć każdą nierówność na drodze. Przejazd Lotusem Seven po torze to niezwykła frajda dla każdego miłośnika ekstremalnie szybkiej jazdy. Możesz przejechać się nim jako kierowca lub zasiąść w fotelu pasażera i cieszyć się prędkością oraz pędem wiatru. Wynajem Caterhama Seven na tor będzie też wspaniałym pomysłem na prezent motoryzacyjny.

ADRENALINA 72%

  • Przyspieszenie: 4.7 s do 100 km/h
  • Prędkość max: 280 km/h
  • Moc: 240 KM
  • Waga: 540 kg
  • Napęd: tył
  • Pojemność: 2.0 l
  • Skrzynia biegów: 6-biegowa

LOKALIZACJE:

  • Tor Poznań tor główny

Tor Poznań jest najnowocześniejszym i największym tego typu obiektem w Polsce. Powstał na terenie byłego poznańskiego lotniska Ławica. Kompleks składa się z toru samochodowo-motocyklowego o długości 4085 m i toru kartingowego mierzącego 1480 m. Można tam nie tylko legalnie przekroczyć prędkość 140 km/h, ale także przeprowadzić spotkanie biznesowe, prezentację, nauczyć się bezpiecznej i ekonomicznej jazdy, najeść się do syta, a nawet przespać. Imprezy organizowane na jego terenie ściągają tysiące ludzi. Jeździli tu tak wybitni kierowcy, jak Michael Schumacher, Jackie Stewart czy Lewis Hamilton. W 2010 roku pojawił się tam nawet Robert Kubica, który prezentował możliwości bolidu Formuły 1 podczas N-Gine Renault F1 Team Show. Na torze wyścigowym w Poznaniu są organizowane najlepsze imprezy zrzeszające polskich fanów szybkich samochodów.

Tor Poznań - Najdłuższy Tor Wyścigowy w Polsce
Tor Wyścigowy Poznań jako jedyny w Polsce otrzymał światową homologację wyścigową FIA oraz europejską UEM, dzięki czemu na jego terenie istnieje możliwość organizowania profesjonalnych wyścigów samochodowych. Imponująca długość okrążenia wynosi aż 4,1 kilometra. Na tym dystansie do dyspozycji kierowców pozostaje 11 zakrętów oraz wiele prostych i długich odcinków równego asfaltu. Nawierzchnia Toru w Poznaniu została niedawno całkowicie wymieniona, dzięki czemu każdy kierowca może liczyć na perfekcyjną przyczepność i najwyższy poziom bezpieczeństwa podczas szybkiej jazdy.

W naszej ofercie również inne warianty oraz jazdy w iinnych lokalizacjach, które odnajdziesz klikając "Inne przygody sprzedawcy" 

Ilość okrążeń
Podczas jazdy za kierownicą Lotus 7 pokonywane jest 1 okrążenie toru o długości 4.10 km.

WARUNKI KORZYSTANIA:

Wymagania:
- Z jazdy jako kierowca mogą skorzystać osoby posiadające prawo jazdy kat. B.
Obowiązujący strój:
- Ubranie, w którym czujesz się dobrze. Obuwie z płaską i wąską podeszwą.

PROPONOWANE PRZYGODY:

Jazda za kierownicą Subaru Impreza WRX

(0)

149 zł

Tor Radom - Jastrząb, Tor Poznań Tor Kartingowy, Tor Lublin - Ułęż, Tor Wschodzący Białystok, Tor Warszawa - Modlin, Tor Łódź, Tor Kraków, Tor Gdańsk - Pszczółki, Tor Bednary, Tor Olsztyn, Tor Toruń, Tor Warszawa - Słomczyn, Tor Warszawa Słabomierz DriveLand, Tor Koszalin, Tor Szczecin - Makowice, Tor Wrocław - Krzywa

Jazda za kierownicą Subaru Impreza WRX

(0)

399 zł

Tor Poznań tor główny

Jazda za kierownicą BMW M Power (E46)

(0)

149 zł

Tor Łódź, Tor Radom - Jastrząb, Tor Poznań Tor Kartingowy, Tor Lublin - Ułęż, Tor Wschodzący Białystok, Tor Warszawa - Modlin, Tor Gdańsk - Pszczółki, Tor Bednary, Tor Olsztyn, Tor Toruń, Tor Warszawa - Słomczyn, Tor Warszawa Słabomierz DriveLand, Tor Koszalin, Tor Kraków, Tor Wrocław - Krzywa, Tor Szczecin - Makowice

Jazda za kierownicą BMW M Power (E46)

(0)

399 zł

Tor Poznań tor główny

Abyś odkrył przygodę swoich marzeń używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w naszej polityce plików cookie