OTOPrzygoda

Tatrzańskie Wakacje - tydzień 1

Mediusz s.c. J.Purchla A.Grzechynka P.Reguła
Zakopane
1400 zł
Szybka dostawa
30 dni na zwrot
Vouchery

Górskie wakacje w Tatrach! Codzienne wycieczki pod opieką profesjonalnego i miłego przewodnika tatrzańskiego ;) Wycieczki "na lekko", bez ciężkich plecaków! Wygodny nocleg w pensjonacie.

Wakacje w Polsce, w najpiękniejszych polskich górach?
Jak najbardziej TAK!!!

Spotkanie z Tatrami w towarzystwie przewodnika pozwoli odkryć nieznane lub zapomniane miejsca na szlakach. Zaskakujące może być również Zakopane. Przedeptane milionem stóp Krupówki to nie jest cała stolica Tatr. Spróbujmy ją odkryć na nowo! Popracujemy nad naszą kondycją oraz sprawimy, że poczujecie wyraźny wzrost przydatnych w górach umiejętności :) 

Miłośników Tatr posiadających dwa tygodnie urlopu zapraszamy na połączenie turnusów. Udział w dwóch turnusach solidnie rozszerzy wiedzę o najpiękniejszych górach Polski. Połączenie ich związane jest z atrakcyjną cenowo promocją -10% na każdy turnus. 

Uwaga: wakacje dostępne dla rodzin z dziećmi od 12 roku życia i o dobrej kondycji - w razie wątpliwości prosimy o kontakt.
Realizujemy Bon Turystyczny.

Pełen program turnusu 1:

Dzień 1
PRZYWITANIE Z TATRAMI - sobota
Spotkanie w pensjonacie o godzinie 13. Zakwaterowanie. Pierwszy kontakt z Zakopanem. Wizyta w niedawno oddanym w nowej odsłonie Centrum Edukacji Przyrodniczej TPN. Wieczorem prezentacja filmu o tematyce tatrzańskiej.
Kolacja: w pensjonacie.
Nocleg: w pensjonacie.

Dzień 2
KASPROWY I KOPA KONDRACKA
Śniadanie: w pensjonacie. 
Przejazd do Ronda Kuźnickiego. Podejście do Kuźnic, miejsca, gdzie rozpoczęła się turystyczna historia Zakopanego. Wejście na Halę Gąsienicową i na Kasprowy Wierch. Wizyta w izbie IMGW. Przejście graniczną, niebanalną granią na Przełęcz pod Kopą Kondracką. Wspinaczka na nasz pierwszy dwutysięcznik i zarazem pierwszy z Czerwonych Wierchów - Kopę Kondracką 2005 m. n.p.m. Zejście na Kondracką Przełęcz i dalej do Doliny Kondratowej. Tu krótki popas w schronisku i lekką już trasą do Kuźnic. Powrót do pensjonatu.
Kolacja: w pensjonacie. 
Nocleg: w pensjonacie. 

Dzień 3
DOLINA CHOCHOŁOWSKA - GRZEŚ I WOŁOWIEC
Śniadanie: w pensjonacie. 
Przejazd do wylotu Doliny Chochołowskiej. Dolinę Chochołowską przejedziemy rowerem, m.in. poprzez tereny Wspólnoty Leśnej Ośmiu Wsi. Czy jest to Park Narodowy czy nie? Dotarcie do schroniska, miejsca malowniczego krajobrazowo i niezwykle istotnego historycznie. Związany z nim jest papież Jan Paweł II i Lech Wałęsa, ale też historie polskich lotów balonem czy karkołomnych akcji TOPR podczas niemieckiej okupacji. Po krótkiej przerwie wymarsz na Grzesia. Wejście na wierzchołek Grzesia i dalej granią na drugi już dwutysięcznik - Wołowiec. Zejście ze szczytu do Doliny Wyżniej Chochołowskiej. Tu, wśród śladów lodowca, docieramy do schroniska. Przerwa i rowerowy powrót na parking. Przejazd na kwaterę.
Kolacja: w pensjonacie.
Nocleg: w pensjonacie.

Dzień 4
ZAKOPANE I REKREACJA
Śniadanie: w pensjonacie.
W ramach dnia odpoczynkowego rowerowe zwiedzanie miasta Zakopane. Szukanie wpływu przyjezdnych na architekturę i kulturę Zakopanego. Czy istnieje proces odwrotny? Badanie fenomenu stolicy Tatr. W rowerowy spacer wpleciony zostanie relaksacyjny pobyt w termach zakopiańskich. 
Kolacja: w pensjonacie. 
Nocleg: w pensjonacie. 

Dzień 5
DOLINA KOŚCIELISKA I STAROROBOCIAŃSKA oraz ORNAK
Śniadanie: w pensjonacie. 
Początek trasy to wylot doliny Kościeliskiej o zagadkowej nazwie Kiry. Przejście wg nas najpiękniejszą doliną Tatr Zachodnich. Dziś trudno uwierzyć, że 150 lat temu miejsce to tętniło życiem zakładów przemysłowych. Poznanie historii górnictwa i hutnictwa oraz... chyba najstarszego na Podhalu kamienia młyńskiego. Krótka przerwa w Schronisku. Wyjście na przełęcz Iwaniacką i dalej przejście granią na szczyt Ornak- 1854 m n.p.m. Przy dobrej pogodzie widoki zapierają dech w piersiach. Tatry Zachodnie są u naszych stóp. Tatry Wysokie doskonale widoczne są na wschodzie. Schodzimy do Doliny Starorobociańskiej i nią do Doliny Chochołowskiej. Powrót do Doliny Kościeliskiej Ścieżką nad Reglami. Prawie cała trasa przebiega przez historyczne tereny wypasowe. Czas więc na zwiedzenie bacówki, poznanie tradycji i legend związanych z wypasem owiec oraz tradycyjnej technologii produkcji oscypka. Powrót do Kir i dalej do pensjonatu.
Kolacja: w pensjonacie. 
Nocleg: w pensjonacie. 

Dzień 6
KTO BYŁ NA WROTACH? DOLINA ZA MNICHEM – SZPIGLASOWY I WROTA CHAŁUBIŃSKIEGO
Śniadanie: w pensjonacie.
Start z Palenicy Białczańskiej. Postaramy się dotrzeć do Morskiego Oka jeszcze przed falą spacerowiczów. W schronisku krótka przerwa i podejście do Doliny za Mnichem. Z jej progu rozpościera się cudowna panorama szeroko pojętych okolic Morskiego Oka. Podejście dnem Dolinki za Mnichem na przełęcz Wrota Chałubińskiego, z których roztacza się niezwykle oryginalny, choć nieco ograniczony widok. Powrót do Doliny za Mnichem i wejście na Szpiglasową Przełęcz i  Szpiglasowy Wierch 2172 m n.p.m. Wspaniała panorama z najwyższego punktu osiągniętego podczas wycieczki. Zejście do Doliny Pięciu Stawów Polskich trasą częściowo ubezpieczoną łańcuchami i odpoczynek w schronisku słynącym z wysokogórskiego klimatu i przepysznej szarlotki. Zejście Doliną Roztoki na Palenicę.
Kolacja: w pensjonacie.
Nocleg: w pensjonacie.

Dzień 7
GRANATY
Śniadanie: w pensjonacie.
Ostatnia nasza wycieczka wprowadza nas w świat sławetnej Orlej Perci. Z Kuźnic ruszamy do schroniska Murowaniec skąd pójdziemy nad Czarny Staw Gąsienicowy. Poszukamy związków tego pięknego stawu z romantykiem Juliuszem Słowackim. Dalej w górę ku Granatom. Wspinamy się na Skrajny Granat i na jego wierzchołku (2225m n.p.m.) docieramy do Orlej Perci, która przez słynną szczerbinę w Skrajnej Sieczkowej Przełączce doprowadzi nas na Zadni Granat z jego cudownymi panoramami. Powoli wracamy do Czarnego Stawu i dalej do schroniska. Po kolejnych 2 godzinach jesteśmy już w Kuźnicach.
Kolacja: w pensjonacie. 
Nocleg: w pensjonacie. 

Dzień 8
OSTATNI DZIEŃ POD TATRAMI - sobota
Śniadanie: w pensjonacie. 
Po śniadaniu powolne pakowanie i około południa wykwaterowanie z pensjonatu.


Warunki korzystania

Brak dodatkowych wymogów ze strony sprzedawcy.


Realizacja
Ważność vouchera
12 miesięcy od daty zakupu
Rezerwacja po zakupie
Rezerwacja wymagana
Dostępne terminy
Cały rok

O Sprzedającym
Vouchery jako prezent
Po dodaniu Przygody do plecaka możesz wysłać voucher na adres email osoby obdarowanej lub zamówić do domu wersję drukowaną.
Jak wygląda Voucher?
Zostań sprzedawcą Przygód
Zarejestruj się i wystawiaj oferty na sprzedaż.
Dowiedz się więcej
Abyś odkrył przygodę swoich marzeń używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w naszej polityce plików cookie