OTOPrzygoda

Tatrzańskie Wakacje - tydzień 2

Mediusz s.c. J.Purchla A.Grzechynka P.Reguła
Zakopane
1400 zł
Szybka dostawa
30 dni na zwrot
Vouchery

Górskie wakacje w Tatrach! Codzienne wycieczki pod opieką profesjonalnego i miłego przewodnika tatrzańskiego ;) Wycieczki "na lekko", bez ciężkich plecaków! Wygodny nocleg w pensjonacie.

Wakacje w Polsce, w najpiękniejszych polskich górach?

Jak najbardziej TAK!!!

Spotkanie z Tatrami w towarzystwie przewodnika pozwoli odkryć nieznane lub zapomniane miejsca na szlakach. Zaskakujące może być również Zakopane. Przedeptane milionem stóp Krupówki to nie jest cała stolica Tatr. Spróbujmy ją odkryć na nowo! Popracujemy nad naszą kondycją oraz sprawimy, że poczujecie wyraźny wzrost przydatnych w górach umiejętności :) 

Miłośników Tatr posiadających dwa tygodnie urlopu zapraszamy na połączenie turnusów. Udział w dwóch turnusach solidnie rozszerzy wiedzę o najpiękniejszych górach Polski. Połączenie ich związane jest z atrakcyjną cenowo promocją -10% na każdy turnus.

 

Uwaga: wakacje dostępne dla rodzin z dziećmi od 12 roku życia i o dobrej kondycji - w razie wątpliwości prosimy o kontakt.

Realizujemy Bon Turystyczny.

 

Terminy:

10.07-17.07.2021

24.08-31.07.2021

07.08-14.08.2021

21.08-28.08.2021

04.09-11.09.2021

18.09-25.09.2021

 

Pełen program turnusu 1:

Dzień 1 - POWITANIE TATR - sobota
Spotkanie w pensjonacie o godzinie 13. Zakwaterowanie. Pierwsze spotkanie z Zakopanem, wizyta w Muzeum Tatrzańskim Inspiracje. Wieczorem prezentacja filmu o tematyce tatrzańskiej. 
Kolacja: w pensjonacie. 
Nocleg: w pensjonacie. 

Dzień 2 - PODZIEMNE KOŚCIELISKA
Śniadanie: w pensjonacie.
Przejazd do Kir i wejście w Dolinę Kościeliską. Poznanie znanej doliny od jej jaskiniowej strony. Zaznajomienie się z procesem powstawania jaskiń tatrzańskich oraz innymi aspektami wiedzy o nich: ile ich jest, co to jest deniwelacja, jakie zwierzęta żyją w jaskiniach, która tatrzańska jaskinia dzierżyła przez pewien czas laur czwartej najgłębszej na świecie itd. Zabawa w speleologię. Dogłębne zwiedzenie turystycznie dostępnych jaskiń - Smoczej Jamy, Raptawickiej i Mylnej. Powrót do Kir. 

Uwaga – w jaskiniach panuje temperatura ok. 4 st. C, więc należy wziąć ze sobą cieplejsze ubranie oraz coś do przebrania. Latarka (czołówka)-obowiązkowa. 
Kolacja: w pensjonacie. 
Nocleg: w pensjonacie. 

Dzień 3 - ŚWINICA 2303 m n.p.m.
Śniadanie: w pensjonacie. 
Przejazd do Ronda Kuźnickiego i przejście do Kuźnic - skąd taka “kowalska” nazwa? Wejście w Dolinę Jaworzynki i opowieść o tym, dla kogo w przeszłości budowano dziś już ledwo widoczne drogi. Następnie przez Karczmisko do schroniska Murowaniec, gdzie czeka nas krótki odpoczynek. Po przerwie dalsza trasa prowadzi w kierunku Doliny Zielonej Gąsienicowej i nieco trudniej na Świnicką Przełęcz. Przed podejściem na przełęcz krótkie przypomnienie zasad korzystania z czekających na nas sztucznych ułatwień (łańcuchów), po czym wędrówka granicznym szlakiem i “po łańcuchach” zdobycie Świnicy (2303m n.p.m.). Zejście tą samą drogą na Świnicką Przełęcz, a później granią na przełęcz Liliowe, oddzielającą Tatry Wysokie i Zachodnie. Z Liliowego zejście do Doliny Gąsienicowej i dalej przez Boczań do Kuźnic. 
Kolacja: w pensjonacie. 
Nocleg: w pensjonacie. 

Dzień 4 - ZAKOPANE I REKREACJA
Śniadanie: w pensjonacie. 
W ramach dnia odpoczynkowego rowerowe zwiedzanie miasta Zakopane. Szukanie wpływu przyjezdnych na architekturę i kulturę Zakopanego. Czy istnieje proces odwrotny? Badanie fenomenu stolicy Tatr. W rowerowy spacer wpleciony zostanie relaksacyjny pobyt w termach zakopiańskich. 
Kolacja: w pensjonacie. 
Nocleg: w pensjonacie. 

Dzień 5 - NA KOZI WIERCH 2291m n.p.m. - NAJWYŻSZY SZCZYT W CAŁOŚCI POLSKI
Śniadanie: w pensjonacie. 
Przejazd do Palenicy Białczańskiej. Marsz w kierunku Morskiego Oka asfaltową drogą, którą opuścimy tuż za Wodogrzmotami Mickiewicza. Podejście Doliną Roztoki pod ścianę stawiarską, z której efektownie spada największy polski wodospad – Siklawa. Wzdłuż wodospadu i poprzez próg doliny dojdziemy do Doliny Pięciu Stawów Polskich. Największy z jej stawów, Wielki Staw, bywa podawany za największe jezioro w Tatrach, większe od Morskiego Oka. Na pewno jest on najgłębszym tatrzańskim jeziorem (79,3m). Znad Wielkiego Stawu pójdziemy na Kozi Wierch, najwyższy szczyt spośród leżących w całości na terenie Polski. Zejście tą samą drogą do schroniska i po krótkiej przerwie kontynuujemy wycieczkę przez Świstówkę do Morskiego Oka. Trasa ta jest zimą zamknięta dla ruchu turystycznego, Nie chodzi bynajmniej o bezpieczeństwo turystów. Przebieg szlaku został już wiele lat temu zmodyfikowany, wyjaśnimy Wam dlaczego. Zejście do Morskiego Oka i powrót na Palenicę Białczańska. 
Kolacja: w pensjonacie. 
Nocleg: w pensjonacie. 

Dzień 6 - NA STAROROBOCIAŃSKI
Śniadanie: w pensjonacie. 
Ruszamy znów w Tatry Zachodnie. Dojazd na Siwą Polanę u wylotu Doliny Chochołowskiej i przejazd rowerami do Schroniska na Polanie Chochołowskiej. Stąd start na pieszą część wycieczki. Pierwszym celem jest Trzydniowiański Wierch (1765 m n.p.m.). Świetnie jest z niego widoczne otoczenie Doliny Chochołowskiej. Nasz cel jest jednak bardziej wymagający. Wznosimy się w kierunku głównej grani Tatr i osiągamy ją na Kończystym Wierchu (2002 m n.p.m.). Stąd, razem z granicą, podążamy rzadziej odwiedzanym fragmentem Tatr na majestatyczny Starorobociański Wierch (2176 m n.p.m.). Ze szczytu roztacza się panorama całych Tatr Zachodnich, a tuż obok nas przyciąga wzrok kulminacja Raczkowej Czuby. Zejście granicą na Siwy Zwornik, gdzie opuszczamy grań główną i z Siwej Przełęczy powoli schodzimy do Doliny Starorobociańskiej. Tą górniczą doliną wędrujemy aż do Doliny Chochołowskiej, którą wracamy do naszych rowerów przy schronisku. Po krótkiej przerwie powrót na rowerach do wylotu doliny.
Kolacja: w pensjonacie. 
Nocleg: w pensjonacie. 

Dzień 7 - CZERWONE WIERCHY - MAŁOŁĄCZNIAK, KRZESANICA I CIEMNIAK
Śniadanie: w pensjonacie. 
Kolejna spotkanie z Tatrami Zachodnimi. Początek trasy w Kirach u wylotu doliny Kościeliskiej. Przejście dolnym fragmentem doliny i odejście do Doliny Miętusiej w kierunku Przysłopu Miętusiego. Chwila odpoczynku i dalszy marsz doliną. Po opuszczeniu lasu zobaczymy panoramy wapiennych Czerwonych Wierchów. Powtórka z geografii. Przypomnienie genezy tatrzańskich jaskiń. Ile ich jest? Która jest najgłębsza? Podejście pod Kobylarzowy Żleb. Krótka instrukcja korzystania ze sztucznych ułatwień. Pokonanie ubezpieczonego łańcuchami stromego żlebu. Na trawiastym Czerwonym Grzbiecie chwila odpoczynku, a później zabawy z kompasem i mapą i symulacja próby znalezienia wejścia do Kobylarzowego Żlebu we mgle. Po tej krótkiej rozrywce wejście na Małołączniak (2096 m n.p.m.) i przejście granicznym szlakiem przez najwyższy wierzchołek Czerwonych Wierchów - Krzesanicę 2122m n.p.m. do Ciemniaka (2096m n.p.m.). Spokojne zejście do Kir, A po drodze rozwiązanie zagadki nazwy Chuda Turnia. 
Kolacja: w pensjonacie. 
Nocleg: w pensjonacie. 

Dzień 8 - OSTATNI DZIEŃ POD TATRAMI - sobota
Śniadanie: w pensjonacie. 
Po śniadaniu powolne pakowanie i około południa wykwaterowanie z pensjonatu. 

 

Terminy:

10.07-17.07.2021

24.08-31.07.2021

07.08-14.08.2021

21.08-28.08.2021

04.09-11.09.2021

18.09-25.09.2021

 


Warunki korzystania

Brak dodatkowych wymogów ze strony sprzedawcy.


Realizacja
Ważność vouchera
12 miesięcy od daty zakupu
Rezerwacja po zakupie
Rezerwacja wymagana
Dostępne terminy
Cały rok

O Sprzedającym
Vouchery jako prezent
Po dodaniu Przygody do plecaka możesz wysłać voucher na adres email osoby obdarowanej lub zamówić do domu wersję drukowaną.
Jak wygląda Voucher?
Zostań sprzedawcą Przygód
Zarejestruj się i wystawiaj oferty na sprzedaż.
Dowiedz się więcej
Abyś odkrył przygodę swoich marzeń używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w naszej polityce plików cookie