Jak aktywnie spędzić jesień cz. 2.

Jak aktywnie spędzić jesień cz. 2.

Druga część wpisu poświęconego sposobom na aktywne spędzanie jesieni.

W pierwszej części prezentowaliśmy Wam tradycyjne sposoby na codzienne i weekendowe aktywności. Tym razem poznacie nasze bardziej alternatywne i ekstremalne propozycje, specjalnie dla poszukujących większych wyzwań, ale i chcących spróbować czegoś nowego.

 

OFF-ROAD

Błoto, deszcz, bezdroża. Na samą myśl o takich warunkach nie chce Wam się wychodzić z domu? Nie, jeżeli chodzi o off-road! Jesień to właśnie idealny czas na jazdę samochodem 4x4. Im więcej taplania się w kałużach i błotnistych rowach, tym lepiej. Trudne warunki terenowe, strome podjazdy pod górę, czy zjazdy slalomem między drzewami dadzą Wam duży zastrzyk adrenaliny i zagwarantują ekstremalne emocje, większe niż jakikolwiek film akcji (którego oglądanie zaplanowaliście na pochmurny jesienny dzień). A przy okazji off-road pozwala polubić deszcze i słotę. I już nigdy nie będzie dla Was czegoś takiego jak „zła pogoda”.

W naszej ofercie znajdziecie szeroki wybór przygód off-road: szkoleń, krótkich jazd i długich wypraw.

Offroad - sposób na aktywne spędzanie jesieni - OTOPrzygoda

 

NURKOWANIE

A może coś zupełnie innego? Nurkowanie! Chociaż zazwyczaj ten sport kojarzy się raczej z latem, to tak naprawdę jesień jest porą, która dostarcza nurkom zdecydowanie więcej wrażeń. A to dlatego, że w niższych temperaturach przestają kwitnąć glony, co z kolei gwarantuje lepszą przejrzystość wody – widoczność wynosi wówczas 10 metrów, przy czym w lecie są to zaledwie 1-3 metry. Nurkowanie jesienią zapewnia więc więcej doznań estetycznych i możliwości podziwiania niepowtarzalnych podwodnych krajobrazów. Można zobaczyć ławice ryb, podwodne rośliny, najróżniejsze przedmioty zatopione w jeziorach. Dla komfortu pływania w zimnej wodzie oczywiście należy się specjalnie przygotować i zadbać o odpowiedni tzw. suchy skafander.  

Dla zainteresowanych podwodnymi przygodami polecamy Intro nurkowe, na którym poznacie podstawy nurkowania.

Nurkowanie - sposób na aktywne spędzanie jesieni - OTOPrzygoda

 

SPŁYW PONTONOWY

Spływy pontonowe to aktywność, którą z powodzeniem można uprawiać jesienią. Popularnością o tej porze roku cieszą się one zwłaszcza ze względu na widoki i okoliczności przyrody jakie oferują okolice rzek. Spływy przebiegają przez naturalne tereny, góry, pola, lasy, a ponieważ charakteryzują się umiarkowaną dynamiką, czas spędzony na wodzie można również poświęcić na wyciszenie się i kontemplacje. Podczas spływu, uczestnicy ubrani w kamizelki i zaopatrzeni w pagaje mają okazję przeżyć super przygodę i zmierzyć się z wodnym żywiołem. To ciekawy sposób na spędzenie weekendu, również dla całej rodziny. Z kolei zwolenników mocniejszych wrażeń może bardziej zainteresować rafting, który jest bardziej ekstremalną przeprawą, przez wzburzoną wodę, wodospady i wystające skały.

Spływy odbywają się zazwyczaj do momentu aż zamarznie rzeka.

My polecamy wam Spływy pontonowe bez sternika w Szczawnicy.

Spływ pontonowy - sposób na aktywne spędzanie jesieni - OTOPrzygoda

 

Jeżeli tej jesieni chcecie rozpocząć fantastyczną przygodę i zrobić coś ciekawego warto otworzyć się na nowe wyzwania. Załóżcie skafandry, zapnijcie pasy, wiosła w dłonie i w drogę!

W naszym serwisie możesz zakupić voucher dla siebie lub bliskiej osoby jako prezent.

E-voucher wysyłamy natychmiast po zakupie 24/h 7 dni w tygodniu.

Można również zamówić elegancki drukowany voucher Pocztą, kurierem lub do paczkomatu.

Lot paralotnią w tandemie

(6)

od 200 zł

Góra Żar, Góra Skrzyczne

Sesja AKT dla par

(0)

400 zł

Sosnowiec modrzejowska 16

Floating dla dwojga 60min

(0)

180 zł

Tychy żorska 61

Weekend off road & SPA

(0)

2091 zł

Autodrom4x4, Włościejewki

Abyś odkrył przygodę swoich marzeń używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w naszej polityce plików cookie