Dzień Odpoczynku od Zszarganych Nerwów.

Dzień Odpoczynku od Zszarganych Nerwów.

Dzisiaj, 28 października przypada święto, na które chcemy szczególnie zwrócić Waszą uwagę – Dzień Odpoczynku od Zszarganych Nerwów. Nietypowe święto, a jednak bardzo aktualne, dotyczące typowego i powszechnego problemu dotykającego prawie wszystkich ludzi.

 

Stres – problem, który dotyczy każdego.

We współczesnym świecie jesteśmy przytłoczeni ogromną ilością bodźców. Z każdej strony bombardują nas reklamy, nadmiar danych i informacji. Wciąż próbujemy nagonić do wymagań stawianych przez kulturę, społeczeństwo i samych siebie. Staramy się być jeszcze lepsi, piękniejsi, bardziej efektywni, stale osiągać sukcesy. A gwarantowanym skutkiem ubocznym takiego trybu życia jest stres. Stres, który stał się powszechną chorobą współczesnej cywilizacji.

Dodatkowo, obecna sytuacja czasów pandemii wpływa na to, że stres dotyczy już nie tylko sfery zawodowej, trudnych wyborów życiowych, wymagań i obowiązków. Teraz, do tej długiej czarnej listy możemy doliczyć jeszcze izolację, obawę zachorowania, martwienie się o zdrowie swoje i najbliższych.

Jak radzić sobie ze stresem - OTOPrzygoda

 

Ze stresem trzeba walczyć!

Chcemy pokazać Wam, jak ważna jest troska nie tylko o zdrowie fizyczne, ale i psychiczne. Walka ze stresem nie jest prosta ale na pewno konieczna. Długotrwałe nerwowe napięcie jest niebezpieczne i nie tylko odbija się na naszym samopoczuciu, ale w dalszej perspektywie konsekwencje ponosi również serce, układ krwionośny, układ nerwowy i układ pokarmowy. Uważa się, że nawet 80-90% chorób może być spowodowanych długotrwałym lub nadmiernym stresem.

 

Jak radzić sobie ze stresem?

Każdy musi znaleźć swój własny sposób, jak ukoić nerwy i radzić sobie ze stresem. Czasami potrzeba spróbować różnych rzeczy, żeby znaleźć to, co dla każdego najlepsze i najbardziej efektywne. Rozwiązań i dróg jest kilka, ale to co naszym zadaniem jest najważniejsze to przede wszystkim: zwolnienie tempa i zdystansowanie się.

Oto kila propozycji:

Relaks – może przyjąć różna formę: odpoczynku przy ulubionej muzyce; kilku minut spędzonych w ciszy przy skupieniu się na własnym miarowym i głębokim oddechu; bardziej zaawansowane praktyki  medytacji; dobry sen; oraz zawsze niezawodna – rozluźniająca i odprężająca kąpiel.

Kąpiel - jak radzić sobie ze stresem - OTOPrzygoda

 

Aktywność – nic tak nie rozładowuje stresu i napięcia jak wysiłek fizyczny. Bieganie, jazda na rowerze czy nawet spacer na świeżym powietrzu, wśród natury na pewno pomogą się nieco zdystansować. A jeżeli pogoda nie pozwala, dobre będą nawet ćwiczenia w domu. Parę metrów kwadratowych podłogi wystarczy zarówno na bardziej intensywny work-out, jak i spokojniejszy trening w formie jogi. 

Joga - jak radzić sobie ze stresem - OTOPrzygoda

 

Nie zawsze uda nam się ograniczyć stresogenne sytuacje, ale wiedzieć jak z nimi sobie radzić to już wielki sukces. Pamiętajcie też zawsze o kontakcie z najbliższymi: rodziną i przyjaciółmi. Często nasze zdenerwowanie odbija się właśnie na nich, a nikt inny, jak najbliższe osoby są tymi, które najbardziej pomagają, dają wsparcie i spokój.

Życzymy Wam i także sobie, żeby dzień odpoczynku od stresu nie przypadał tylko raz w roku. Mamy nadzieję, że wszyscy będziemy mogli codziennie wygospodarować sobie „Chwilę dla Zszarganych Nerwów”.

W naszym serwisie możesz zakupić voucher dla siebie lub bliskiej osoby jako prezent.

E-voucher wysyłamy natychmiast po zakupie 24/h 7 dni w tygodniu.

Można również zamówić elegancki drukowany voucher Pocztą, kurierem lub do paczkomatu.

Lot paralotnią w tandemie

(6)

od 200 zł

Góra Żar, Góra Skrzyczne

Sesja AKT dla par

(0)

400 zł

Sosnowiec modrzejowska 16

Floating dla dwojga 60min

(0)

180 zł

Tychy żorska 61

Weekend off road & SPA

(0)

2091 zł

Autodrom4x4, Włościejewki

Abyś odkrył przygodę swoich marzeń używamy ciasteczek (ang. cookies) w celach statystycznych i marketingowych. Przeczytaj więcej w naszej polityce plików cookie